ارسال شده توسط: در جمعه 19 آگوست 2011,در ساعت 11:12 ق.ظ |12 نظر

مسافر/عباس کیارستمی/1353

محل فیلمبرداری : ملایر

خلاصه فیلم: قاسم جولائي (حسن دارابي)، دانش آموزي حدوداً ده ساله، شيفته ي فوتبال است. او به رغم اعتراض هاي مادرش پيوسته به بازي فوتبال در كوچه مي پردازد، دير به كلاس درس مي رسد، مدام درباره ي فوتبال صحبت مي كند و به قدري شيفته اين بازي است كه تصميم مي گيرد براي ديدن مسابقه اي به تهران برود. براي عملي كردن منظورش به سي تومان پول سفر احتياج دارد و براي تأمين آن اندوخته ي ناچيز مادرش را مي دزدد، بچه هاي خردسال دبستاني را فريب مي دهد و در ازاي پنج ريال با يك دوربين قراضه عكس هاي قلابي از آنها مي گيرد، و سرانجام توپ و دروازه هاي تيم محله شان را مي فروشد و شبانه به تهران مي رود خود را به ورزشگاه امجديه مي رساند. سه ساعت به وقت مسابقه باقي مانده است. او كه تمام شب را در اتوبوس بيدار بيدار بوده و خسته است، در سايه درختي به خواب فرو مي رود. در خواب كابوس مي بيند: در مدرسه او را به جرم تقلب تنبيه مي كنند، و دانش آموزاني كه او را دنبال كرده و گرفته اند با هو و جنجال به تماشاي صحنه ي فلك شدن او مي ايستند. قاسم آشفته از خواب بيدار مي شود و مسابقه را پايان يافته و ورزشگاه را خالي از تماشاچي مي بيند.

بازیگران: مسعود زندبگله / حسن دارابي /مصطفي طاري/مسعود چوبین و…/حسن عرب/آتش جامه/آتش جامه/گودرزي/ كيانيان

 

جاده های سرد: مسعود جعفري جوزاني /1364

محل فیلمبرداری:ملایر

خلاصه فیلم: در فصل زمستان جواني به نام اسماعيل ناچار مي شود براي تهيه ي داروي پدر بيمارش به شهر برود. معلم روستا و جواني به نام رحمان نيز با او همراه مي شوند. در بين راه، معلم كه يكي از پاهايش را سال ها قبل در درگيري با گرگ ها از دست داده است از اسماعيل و رحمان جدا مي شود و در بازگشت به روستا مورد هجوم گرگ ها قرار مي گيرد و به گودالي پناه مي برد. اسماعيل و رحمان پس از تهيه ي دارو راه رفته را باز مي گردند و به گروهي از اهالي روستا كه براي نجات دادن معلم آمده اند مي پيوندند و او را كه در مقابله با گرگ ها زخمي شده است نجات مي دهند .

بازیگران:

علي نصيريان /حميد جبلي /مجيد نصيري /اسماعيل محمدي /فرزانه نشاط خواه /مهوش برگي / معصومه تقي پور  و…

 

تجربه  /سيروس حسن‌پور/1382

محل فیلمبرداری ملایر

خلاصه داستان فیلم:اين مجموعه که مضموني کودکانه دارد ، در 13قسمت 40دقيقه اي به سفارش شبکه دو سیما ساخته شد. «تجربه» قصه رسول ، نوجوان 12ساله اي را روايت مي کند که به دليل فوت پدر و مشکلات اقتصادي خانواده تصميم به ترک تحصيل مي گيرد. او براي پيداکردن شغلي مناسب ، کارهاي مختلفي را تجربه مي کند و در نهايت به اين نتيجه مي رسد که لازم است در حين کار، ادامه تحصيل نيز بدهد.

بازيگران:وحيد چگيني، غلامرضا خورشيدي، يدالله هدايتي، اكرم نجفي، منوچهر غفوري، حسين لازمي، مسعود چوبين، منوچهر صفاري، قاسم گودرزي، سيدعبدالله موسوي، محمد حسن، فرح دلشادي

 

تصميم كبري  /سيروس حسن‌پور/1385

محل فیلمبرداری ملایر

خلاصه داستان فیلم: اين فيلم كه بر اساس يكي از داستان‌هاي كتاب درسي نوشته شده داستان دختري 10 ساله به نام كبري است كه در شرايط خاص مجبور مي‌شود تصميم بزرگي در زندگي‌اش بگيرد.

عوامل فیلم : فيلمبردار:پرويز ملك زاده،صدابردار:محمد مختاري،صداگذاري و ميكس:رضا نريمي زاده،موسيقي:سعيد انصاري، مدير توليد:جواد رجب زاده، صحنه و لباس:اصغر نجات ايماني

بازيگران:زينب سهرابي،غلامرضا خورشيدي،فاطمه باباي،مسعود چوبین و..

 این فیلم سال87 در جشنواره فيلم‌هاي تلويزيوني سئول، جايزه بهترين فيلم را دریافت کرد.

 

 

سنگ اول/ابراهیم فروزش/1388

محل فیلمبرداری :ملایر757-(EDV.blogfa.com)


 خلاصه داستان: فیلم سنگ اول بر اساس داستانی از “هوشنگ مرادی کرمانی” است و ماجرای “حسنعلی” باغدار روستایی را به تصویر می کشد که می خواهد برای خودش سنگ قبر تهیه کند اما در مسیر راه با حوادثی روبرو می شود که ماجرای فیلم را شکل می دهد.

از جمله عوامل فیلم : فریدون شیردل(مدیر فیلمبرداری)،  محمود محمد طائمه(مدیر تولید )

بازیگران:اندیشه فولادوند، محسن تنابنده ،مسعود چوبین و  گروهی از بازیگران محلی روستاهای طائمه و علمدار  

 

 

 

تله فیلم راه/كاوه سجادي/1388

محل فیلمبرداری:ملایر

خلاصه فیلم:داستان زن و شوهری است که برای ادای نذر خود راهی یک امام زاده در نقطه ای کوهستانی شده و در مسیر راه با مسایل و مشکلات زیادی روبرو می شوند.این فیلم به گویش ملایری و در روستاهای طائمه، علمدار، ضرب علی فیلمبرداری شده است.

بازیگران: بهناز جعفری/بابك حميديان/مسعود چوبین و….

 

 

 

 

 

علفزار/محمد علی طالبی/1389

محل فیلمبرداری:ملایر26_890322_L600

خلاصه داستان فیلم :علي نوجوان 12 ساله تصميم دارد به علت ناراحتي جسمي پدرش گله گوسفندان را از قشلاق به ييلاق ببرد. ابتدا پدر مخالفت مي‌كند اما در نهايت ناچار به موافقت مي‌شود. در اين مسير صادق نوجوان 16 ساله و كربلايي علي پيرمرد 70 ساله او را همراهي مي‌كنند و در طول مسير با مشكلات و خطرات زيادي مواجه مي‌شوند. در نهايت علي و همراهانش با فايق آمدن بر مشكلات و سختي‌ها گله گوسفندان را به سلامت به مقصد مي‌رسانند و اينك همگان به علي به مانند فردي پخته و باتجربه مي‌نگرند.
بازيگران:  گوهر خيرانديش/ نورالدين اعلمي/مسعود چوبین/ شعله محمدي/سپهر گودرزي/ سيد عبدالله موسوي/ فرشاد سعدي

بازيگران خردسال: ابوالفضل حيدري جوزاني، يوسف رضا حيدري جوزاني، فاطمه ولي محمد و فاطمه مجيدي ساخته مي‌شود.

 

 

سیب و سلما/ حبیب‌الله بهمنی /1389

محل فیلمبرداری : ملایر ،شهریار

خلاصه داستان فیلم:سیب و سلما» داستان طلبه جوانی است که سیبی را می‌خورد و بعد، به‌دنبال صاحب اصلی سیب و طلب رضایت از او می‌رود…

بازیگران: هادی دیباجی، سوگل قلاتیان، جعفر دهقان، اسماعیل خلج، بهروز بقایی، داود فتحعلی بیگی، محمدعلی سلیمان‌تاش، زویا امامی، صادق بهاری، مسعود چوبین، سهیلا چوبین، آرمان ضیایی مهر، آروز ابی‌زاده، اقبال آذر، فاطمه سلطانی.

 

 

 

 

 

 

آواز باران/ مصطفي پورحامدي /1390

محل فیلمبرداری:ملایر (روستاهای علمدار)

خلاصه داستان فیلم:داستان فیلم به اوايل سال 57-56 برمي گردد. فيلم قصه روستايي را روايت مي کند که دچار خشکسالي شده و مردم را دچار تزلزل و وحشت کرده و از اين رو آنان به خرافات روي مي آورند.
اين تله فيلم بعد از يک مجموعه تلويزيوني و چند تله فيلم اثري متفاوت از پورحامدي به حساب مي آيد.

بازیگران:آفرين عبيسي، ميرحسين معلومي، غلامرضا عارف نژاد، مسعود چوبين و امين ايماني به همراه بازيگر نوجوان پوريا ايماني و تعدادي از هنرمندان بومي ملاير و همدان از بازيگران اصلي اين تله فيلم هستند.

 

  «پرواز تا ستاره» / رضا اكبري‌راد/تهيه‌كننده كامران پاك‌منش /1390

محل فیلمبرداری:ملایر (روستای ننج )
خلاصه داستان فیلم :اين فيلم در ژانر كودك و نوجوان  توليد شده است .داستان اين فيلم مناسبتي قصه پسري را روايت مي‌كند به قصد زيارت مرقد امام رضا از خانه خارج مي‌شود و در روستايي به دنبال كبوترهاي به پرواز درآمده‌اش درگير اتفاقاتي مي‌شود كه روايت دلنشيني را به تصوير مي‌كشد.

بازیگران: مسعود چوبين، غلامرضا خورشيدي، حميد سلطاني، مراد طاهرنيا، اصغر هندي، رضا افشار، مرتضي تحصيلي، افشين چگيني، شاهرخ رهبر، فرحناز فزونخواه، سامان اعتباري و همچنين الدوز عزيزي، عاطفه هادي و (بازيگران خردسال) سينا تبادار، عليرضا محمديان، اميرمحمد رسولي بازي داشته‌اند.

12 دیدگاه ها

 • فیلم کوه نت و دختر دهاتی وعشق قلقلی رو یادتون رفت :)
  —————
  آبی آسمانی:اونا از تلویزیون یا سینما پخش نشد.

 • سلام دوست عزیز
  بسیار عالیه .
  ————
  آبی آسمانی:ممنون

 • با سلام وعرض تشکر از اینکه به اخبار سینمایی در ملایر اهمیت میدهید . جهت همکاری در تکمیل آرشیو تان بعرض برسانم میتوانید از وبلاگ اینجانب مسعود چوبین به آدرس http://www.masoudechoubin .blogfa.com دیدن فرمایید . ارادتمند- چوبین
  ————
  آبی آسمانی:ممنون آقای چوبین- زندگی نامه هنرمندان ملایری در سینما و تلویزیون رو قرار است جمع اوری کنیم به آدرس شما هم سر می زنیم ..

 • باسلام.فیلم “بروازتاستاره” به کارگردانی رضااکبری راد وباحضوربازیگرانی چون مسعود چوبین
  . حمید سلطانی . غلامرضا خورشیدی . افشین چگینی. شاهرخ رهبر . فرحناز فزونخواه بازیگر خردسال سینا تبادار که در نقشهای اصلی ظاهر شده اند در تابستان سال 1390 در ملایر تولید شد

 • فيلم “آواز باران” به كارگرداني مصطفي پور حامدي و با بازي آفرين عبيسي . حسين معلومي . مسعود چوبين . محرم زينال زادهرا نيز به اين ليست اضافه نماييد
  ———–
  آبی آسمانی:چشم،اطلاعاتش بدستمون رسید اضافه میکنیم

 • با عرض سلام خدمت شما- من پدرم در فیلم تجربها ایفای نقش کردن ولی از ایشون حتی اسمی هم درج نشد در نقش
  {سمسار}
  ————
  آبی آسمانی: با توجه به اینکه منبع این مطلب از اینترنت و روزنامه ها تهیه شده -اسم همه بازیگران در اختیار ما نیست. کامنت شما برای اعلام حضور آقای احمد مرویلی کافیست.

 • فیلم رضایت نامه که در روستای ننج ساخته شده رو هم اضافه کنید.
  ———
  آبی آسمانی : حتماً

 • سریال تجربه که ازشبکه دو پخش شد را یادتان رفت.

 • فيلمهاي سنگ اول – پرواز تاستاره – بازگشته- تصميم كبري و سريال تجربه همگي با بازي مسعود چوبين در بعد از انقلاب در ملاير ساخته شده اند ضمنا در فيلم علفزار چوبين نيز نقش آفريني نموده است كه نام وي از قلم انداخته شده است
  فيلمهاي قبل از انقلاب نيز علي سورچي – خان نايب و حميد سر طلايي ساخته شده اند كه مسعود چوبين در خان نايب نيز حضور داشته است
  ————————
  پاسخ آبی آسمانی: ممنون از راهنماییتون در اولین فرصت کامل می کنیم.

 • فیلم علی سورچی هم هست.مال قبل انقلاب