ارسال شده توسط: در شنبه 31 مارس 2012,در ساعت 9:51 ب.ظ |10 نظر
44
خلاصه سوابق علمی و مسئولیت ها :
کاپیتان میر مصطفی آزما،  استاد دانشگاه در رشته خلبانی PH.D.CFII( بالاترین درجه خلبانی)
مشاورعالی روابط بین الملل و عضوهییت رییسه فدراسیون هوانوردی در دولت یازدهم
متولد 1337:  ملایر
دکتر آزما پس از انجام مأمویت های متعدد به همراه دیگر خلبانان دلاور ایران در دفاع مقدس به پژوهش  برنامه ریزی در موضوعات علمی و اجتماعی پرداخته و در مسئولیت های مهمی به انجام وظیفه مشغول می گردد:مدیریت در امر مبارزه با ایدز و موادمخدر، مدیریت امداد و نجات هوایی سازمان مدیریت بحران شهر تهران

 دکتر آزما از عشق و علاقه خود به  ملایر می گوید:

وقتی از روی VOR ملایر( دستگاه ناوبری هواپیماهای مسافربری) گذر می کنم. به همکارانم این شهر را نشان می‌دهم و می‌گویم که من در این شهر قشنگ و ساده در محله سرچشمه با کمترین امکانات آن زمان به دنیا آمده‌ام و به آن افتخار می کنم.

ملایر، لهجه زیبایش، مردم ساده‌اش، مردم قانع و بزرگش. جاهای دیدنی و زیبایش، همیشه برای من خاطره است. پدر بزرگوار مورخ من و خواهر جوانم در این شهر آرام خوابیده‌اند و به تمامی خیابانها و کوچه پس کوچه‌های ملایر عشق می‌ورزم.

اظهارات دکتر آزما در کنفرانس چشم انداز 20 ساله ملایر 

ساختن ملایر بدست پدران و مادرانی و جوانان ملایر ممکن است . برنامه‌ریزی، مشاوره‌های فنی، دادن مقالات قوی در دانشگاه‌ها و مدارس عالی و ادارات و بخش خصوصی می‌تواند این رویا را به حقیقت وصل نماید.

باید دست به دست هم دهیم و ابتدا با صنایع کوچک به توسعه صنایع بزرگ بپردازیم، در مرحله بعد، متقاعد کردن مسؤولان، که در مقابل پیشنهادهای کاری و صنعتی، تسهیلات ویژه‌ای فراهم کنند. تخصص ما رفتن بین مردم است، تشویق آنها به امر سرمایه‌گذاری است، تشویق آنها برای کمک و آبادانی شهر و بالا بردن سطح فرهنگ به خصوص جوانان و جلوگیری از افسردگی و مشکلات مردم که در نهایت ایستادن روی پای خود است.